Články


6.12.2017
Kouřimský skanzen
Ve středu navštívily starší děti z MŠ Skanzen v Kouřimi. Děti si mohly prohlédnout staré venkovské chalupy s tehdejší adventní výzdobou a byly seznámeny s obyčeji a zvyky o Vánocích na vsi. V tvořivé dílničce si každý ozdobil ptáčka z kynutého těsta a nakonec všechny děti v teple posvačily a občerstvily se připraveným teplým čajem.

10.11.2017
Den evropských jazyků
Ve středu 4.10. 2017 jsme se nechali inspirovat starým biblickým příběhem: Babylónská věž a zmatení jazyků. A vydali jsme se napříč celou Evropou po stopách jinak mluvících lidí. Zavítali jsme do Francie, Německa, Slovinska, Anglie a dále i mimo Evropu, do Japonska. Naučili jsme se pozdravy všech těchto zemí, každý jsme si vytvořil vlastní jazyk a dokonce jsme také postavili Babylónskou věž. Kterou jsme nakonec mohli sníst. Velmi se nám tento den líbil a těšíme se, kam se vydáme příští rok a kdo bude náš průvodce? Kořínková Š.

8.11.2017
Halloween v MŠ
31. 10. ve večerních hodinách proběhla v mateřské škole již poněkolikáté akce Halloween. Děti s lampióny v ruce a v doprovodu svých rodičů prošly stezkou odvahy po dýněmi osvětlené strašidelné zahradě. Za svou odvahu dostaly sladkou odměnu, občerstvení a celý večer byl završen nádherným ohňostrojem na městečku. O. Pučálková

více